Vážení rodiče,

přejeme Vám hezké a pohodové letní prázdniny

a příjemnou dovolenou.

V září se na vás těšíme.

Dne 6.6.2017 se uskutečnil celodenní výlet do KOVO ZOO

ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Děti byly velmi přakvapeny, co všechno se dá vyrobit z kovu. Byl pro nás připaven i doprovodný program se skřítkem Rákosníčkem a děti si znovu připomněly, jak je důležité třídit odpad a šetřit naši přírodu.  Vše probíhalo formou pohádky, ale i aktivit, kdy se děti  zapojily do třídění odpadu. Děti byly naprosto skvělé, dokonce i Rákosníček nás velmi pochválil.

Výlet se všem moc líbil.

Dne 30.5.2017 proběhla v naší mateřské škole beseda na téma "

RESUSCITACE A PRVNÍ POMOC PŘI DĚTSKÝCH ŮRAZECH".

Tímto chceme velmi poděkovat rodičům, kteří se pravidelně účastní našich programů. Je velká škoda, že je tak malý zájem o takové skvělé přednášky a besedy, které probíhají s názornýma ukázkama. Velmi nás mrzí nezájem ze strany rodičů.

NÁŠ BÁSNÍK PAVLÍK:

Barvy, barvy, barvičky,

každá věc nějakou má,

každá věc, co uvidím,

je jinak barevná.

DOPRAVNÍ AKCE V NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLE

I přes nepříznivé počasí akce s názvem

"DOPRAVNÍ ŠIKULA" proběhla a velmi jsme si ji užili. Navštívila nás policie ČR, děti si mohly vše osahat a dokonce nasednout do policejního auta.

Na závěr proběhly závody na koloběžkách a děti získaly krásné diplomy.

V pondělí 10.4.2017 jsme se účastnili přehlídky mateřských škol

s názvem "ZLÍNSKÝ ŠKRPÁLEK". Holčičky se nemohly dočkat

až vystoupí na velkém pódiu ve Zlíně.

Myslím, že vystoupení se jim velmi povedlo a sklidily velký potlesk.

V měsíci BŘEZNU v naší školce proběhla akce ve spolupráci se Základní školou Horní Lideč, DĚTI ČTOU DĚTEM. Každý den přišli žáci z 8 a 9 tříd a přečetli dětem připravenou pohádku, nebo pohádkový příběh.Tímto bychom chtěli poděkovat paní učitelce Šenkeříkové za spolupráci a žákům za ochotu a podílení se na této skvělé akci.

V pondělí 20.3.2017 se v naší mateřské škole uskutečnila beseda pod vedením zubní hygienistky a preventistky

Bc.Terezy Kučné s názvem " ZDRAVÉ ZOUBKY"  .

I přes to,že účast rodičů byla malá,beseda byla přínosná a názorná.

Děti se pod odborným vedením učily správně čistit zoubky a rodiče se dozvěděli nové informace z oblasti zubní hygieny a obdrželi i drobný dáreček.

Letos se naše mateřská škola přihlásila na prestižní přehlídku mateřských škol: ZLÍNSKÝ ŠKRPÁLEK, která se uskuteční v pondělí 10.4. 2017 v KONGRESOVÉM CENTRU ve Zlíně.

Naše vystoupení se jmenuje: VESELÉ ŽABIČKY. S dětmi tento taneček již trénujeme a věříme, že budeme mít úspěch :)

Ve středu 18.1.2017 si předškolní děti přinesly brusle a šli jsme vyzkoužet kvatitu ledu k základní škole. Někdo stál na bruslích poprvé, někdo byl již "mazák". Bruslení se nám vydařilo a k dobré náladě nám svítilo i sluníčko. Mladší děti se přišly podívat a své kamarády podpořit. Ve školce nám paní kuchařky připravily i teplý čaj.Všichni na památku dostali diplom.

Dne 3.11. 2016 proběhla v rámci naší mateřské školy akce s názvem "Zamykání lesa".

Naštěstí nám práci usnadnil náš kamarád "Dubínek" a všechny lesy uspal, jen na naši školní zahradu mu už nezbyly síly. Společně jsme proto zahradu uložili k zimnímu spánku :)

Chtěli bychom poděkovat všem rodičům, že si s námi přišli vytvořit různé podzimní strašidýlka a dýňáčky a tak obohatili podzimní výzdobu v naší školce.

Atmosféra byla skvělá, hrála nám po celou dobu hudba a rodiče se alespoň na chvíli vcítili do role dítěte.

V nabídce jsme měli rovněž teplý bylinkový čaj z naší zahrádky, pochutnali jsme si na zdravé mrkvové buchtičce a jako doplněk maminky přinesly tyčinky a slané dobroty.

Fotky z této zdařilé akce najdete ve fotogalerii.

V pátek 14.10.2016  jsme s předškolákama navštívili Valašské Klobouky, kde se konala akce s názvem " Den chleba, aneb na svatého Lukáše, hojnost chleba i kaše."

S dětmi jsme viděli jak se mísí a peče chleba, děti si vyzkoušely mletí zrníček na mouku a upekly si celozrnné placky.

V místní Sokolovně jsme se dozvěděli, jak se získává zrní z klasů tzv. MLÁCENÍM, a rovněž jsme vyzkoušeli jak se pracuje s Vizovickým těstem.

Ochutnali jsme dobrý domácí chléb a na náměstí  jsme viděli, jak se získává mošt z jablíček i s ochutnávkou, byl moc dobrý.

Dětem se akce moc líbila.

ADAPTACE DÍTĚTE V MŠ

Vstup dítěte do Mateřské školy je velmi významná událost nejen pro samotné dítě, ale především pro celou rodinu i pedagogy. Tento důležitý krok je spojen s nejistotou a obavami, jak dítě bude zvládat přechod z prostředí rodinného do prostředí školního. Zvláště rodiče si kladou spousty otázek, na které najdou odpověď až po vstupu dítěte do MŠ. Dítě zpočátku neví, co má dělat, co si smí dovolit a co ne. Zkušené učitelky mají všechny tyto zřetele na paměti, a proto se snaží hledat všechny možnosti jak dítěti nejlépe strádání rodičů zprostředkovat.

Naše Mateřská škola poskytla rodičům možnost adaptovat své dítě na prostředí školy. Adaptační týden proběhl od 1. 9 – 9. 9. 2016, kdy měli rodiče možnost si s dítětem nerušeně ve školce hrát, jak dlouho chtějí.

Dítě v první školní den dostalo od nás za odměnu malou odměnu za statečnost. Adaptační proces je velmi důležitým okamžikem, který by měl být pečlivě sledován paní ředitelkou a učitelkami.

Naše strašilky mají nové bydlení :o)

Přes prázdniny prošla naše školka rekonstrukcí,

věříme že se Vám u nás bude líbit :)