20.09. 2019

Vážení rodiče,

i v letošním školním roce bude v naší MŠ probíhat logopedická prevence pro předškolní děti, pod vedením        paní Mgr. Jugasové.

První logopedie proběhne v pátek 4.října 2019                a poté se bude konat KAŽDÝ PÁTEK, v odpoledních hodinách → POUZE ZA ÚČASTI RODIČŮ !!!

29.08. 2019

Ve středu 4.9.2019 proběhne v 1. třídě Delfínků                            informativní třídní schůzka pro rodiče.

Začátek v 15:00 hodin.

Těšíme se na Vás

29.08. 2019

A D A P T A Č N Í   T Ý D E N

Po domluvě s učitelkami ve třídách, mají rodiče nových dětí, v rámci adaptačního týdne možnost pobýt s dítětem ve třídě.

Nástup dítěte do kolektivu, je pro některé děti náročný. Děti si zvykají na nové prostředí,nový režim, nové kamarády i paní učitelky. Chceme, aby se děti v tomto prostředí cítily dobře a byly zde spokojené.

28.08. 2019

Co budou děti do mateřské školy potřebovat?

• Přezůvky - uzavřené papuče s pevnou patou, které si děti dokážou samy obout -  crocsy nejsou vhodná obuv (dětem se vyzouvají a hrozí úraz)
  • Oblečení do třídy pohodlné oblečení( tepláky, kraťasy, zástěrky...atd.),vhodné oblečení pro výtvarné aktivity
  • Náhradní oblečení - do sříňky prosím dejte  náhradní oblečení pro případ, že se dítě polije, postříká vodou, ušpiní, promočí  atd.  kalhoty, ponožky, tričko, spodní prádlo
  • K odpočinku pyžamo ( pro děti, které budou spát)
  • Předškoláci si přinesou vlastní polštářek
  • Nové děti fotku rozměr 4x5 cm ( může být naskenovaná)

PRO OSOBNÍ HYGIENU:

•  zubní kartáček, dětskou pastu, hřeben; balík papírových kapesníků

NA PITNÝ REŽIM

• plastový hrníček

NA POBYT VENKU

• ​školní zahradu využíváme celoročně
  • děti se na pobyt venku převlékají do vhodného venkovního oblečení a to dle aktuálního počasí ročního období – je vhodné mít i náhradní oblečení a obutí  na venkovní aktivity (teplákovou soupravu, bundu,vhodnou obuv, pokrývku hlavy)
  • gumáčky, pláštěnku

VŠE PROSÍM PODEPIŠTE A OZNAČTE JMÉNEM !!!

28.08. 2019

Co by mělo vaše dítě umět, před nástupem do mateřské školy

Víte, jaké dovednosti jsou  pro nástup do mateřské školy důležité a bez kterých se malý školáček neobejde?

Dítě by mělo znát základní pravidla slušného chování a dodržovat je ( pozdravit, poděkovat, poprosit ). Důležité je, aby reagovalo na běžné pokyny učitelky a dospělých

Nástup bude pravděpodobně trochu komplikovaný odloučením od ročiče. Některé děti to ponesou opravdu těžce a vy s nimi. Velice dítěti pomůžete, když nebudete ve stresu vy sami. Můžete své dítě chlácholit, ale musíte být pevně rozhodnuti odejít a odchod zbytečně neprodlužovat. Naopak by jste neměli odcházet tajně, bez rozloučení. Chce to hlavně trpělivost a důslednost a stát si za svým rozhodnutím.

1.  znát své jméno a příjmení

2.  umět si říci co chce nebo potřebuje

3.  spolupracovat při oblékání a svlékání (mělo by být schopno poznat své věci)

4.  umět nazouvat a vyzouvat obuv