21.09. 2020

Vážení rodiče, v pátek 25. 9. 2020       od 9:00 hod proběhne v MŠ „LOGOPEDICKÁ DEPISTÁŽ“ PRO PŘEDŠKOLÁKY.

Připravte dětem ŠTÍTY, jak bylo zmíněno na třídní schůzce.

14.09. 2020

Vážení rodiče,

společnost 2K CONSULTING s.r.o.                                   udělila naší MŠ ocenění "BEZPEČNÁ                                 ORGANIZACE", v rámci projektu,                                     který se zaměřuje na bezpečnostní                                 problematiku a aktivní řešení bezpečnostní                     politiky v organizacích. Tento rok byl                               zaměřen na oblast zpracování a ochrany                         osobních údajů. (GDPR)

25.05. 2020

Vážení rodiče,

zveme vás na informativní třídní schůzku,                která se bude konat ve čtvrtek 27.8.2020                              od15:00 hodin v 1.třídě Delfínků.                                                Všichni jste srdečně zváni.

Úplata za předškolní vzdělávání se bude vybírat        ve čtvrtek 27.8.2020 a v pátek 28.8.2020 v čase          od 8.00 hodin do 12.00 hodin

28.08. 2019

Co budou děti do mateřské školy potřebovat?

• Přezůvky - uzavřené papuče s pevnou patou, které si děti dokážou samy obout -  crocsy nejsou vhodná obuv (dětem se vyzouvají a hrozí úraz)
  • Oblečení do třídy pohodlné oblečení( tepláky, kraťasy, zástěrky...atd.),vhodné oblečení pro výtvarné aktivity
  • Náhradní oblečení - do sříňky prosím dejte  náhradní oblečení pro případ, že se dítě polije, postříká vodou, ušpiní, promočí  atd.  kalhoty, ponožky, tričko, spodní prádlo
  • K odpočinku pyžamo ( pro děti, které budou spát)
  • Předškoláci si přinesou vlastní polštářek
  • Nové děti fotku rozměr 4x5 cm ( může být naskenovaná)

PRO OSOBNÍ HYGIENU:

•  zubní kartáček, dětskou pastu, hřeben; balík papírových kapesníků

NA PITNÝ REŽIM

• plastový hrníček

NA POBYT VENKU

• ​školní zahradu využíváme celoročně
  • děti se na pobyt venku převlékají do vhodného venkovního oblečení a to dle aktuálního počasí ročního období – je vhodné mít i náhradní oblečení a obutí  na venkovní aktivity (teplákovou soupravu, bundu,vhodnou obuv, pokrývku hlavy)
  • gumáčky, pláštěnku

VŠE PROSÍM PODEPIŠTE A OZNAČTE JMÉNEM !!!

28.08. 2019

Co by mělo vaše dítě umět, před nástupem do mateřské školy

Víte, jaké dovednosti jsou  pro nástup do mateřské školy důležité a bez kterých se malý školáček neobejde?

Dítě by mělo znát základní pravidla slušného chování a dodržovat je ( pozdravit, poděkovat, poprosit ). Důležité je, aby reagovalo na běžné pokyny učitelky a dospělých

Nástup bude pravděpodobně trochu komplikovaný odloučením od ročiče. Některé děti to ponesou opravdu těžce a vy s nimi. Velice dítěti pomůžete, když nebudete ve stresu vy sami. Můžete své dítě chlácholit, ale musíte být pevně rozhodnuti odejít a odchod zbytečně neprodlužovat. Naopak by jste neměli odcházet tajně, bez rozloučení. Chce to hlavně trpělivost a důslednost a stát si za svým rozhodnutím.

1.  znát své jméno a příjmení

2.  umět si říci co chce nebo potřebuje

3.  spolupracovat při oblékání a svlékání (mělo by být schopno poznat své věci)

4.  umět nazouvat a vyzouvat obuv